Akce 2017/2018 ke stažení ZDE

Zdravá pětka

14. 4. 2015 k nám do MŠ přijela Zdravá 5 s programem plným her a písniček o zdravé výživě. Program byl doplněn interaktivními praktickými úkoly, aby si naše děti obohatily zkušenosti, jak správně jíst. Texty písniček děti učí, proč jíst ovoce a zeleninu, co dělat u prostřeného stolu nebo proč je sport náš dobrý „přítel“.

zdravapetka

zdravapetka2

zdravapetka3

Výcvik pejsků

10. 4. 2015 k nám do školky přijela výprava z ZKO Stará Boleslav. Děti mohly vidět základní výcvik psů, ale třeba i jak se pes cvičí, aby ho někdo neodcizil, aby Vám našel, co jste ztratili apod... :-) Bylo to úžasné odpoledne a všem zúčastněným ze ZKO Stará Boleslav děkujeme ☺

cvicenipsu1

cvicenipsu2

cvicenipsu3

cvicenipsu4

Probouzení broučků 2015

25. 3. 2015 proběhla společná akce s rodiči našich dětí, kdy jsme šli probouzet broučky, které jsme u paní Broučkové v lese na podzim uspávali. Děti své broučky probudily písničkami a touto akcí jsme přivítali jaro ☺

broucci1

broucci2

Masopust 2015

17. 2. jsme si s dětmi uspořádaly Masopustní karneval. Děti si zatančily a zasoutěžily a všichni jsme si užily spoustu legrace ☺

masopust1

masopust2

masopust3

Magické divadlo v MŠ Káraný 12. 2. 2015

magickedivadlo1

magickedivadlo2

magickedivadlo3

magickedivadlo4

Exkurze ve vodárně

10. 3. 2015 jsme byli na exkurzi v káranské vodárně. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací a na závěr mohly ochutnat artéskou vodu. Děkujeme panu Dostálovi, který nám návštěvu vodárny domluvil a také nás vodárnou provázel ☺

exkurzevodarna1

exkurzevodarna2

Stavíme domečky v lese

11. 9. 2013 v rámci tématu Můj dům jsme se s dětmi vydali do lesa, kde si děti nasbíraly šišky, dřívka, mech, listy, kamínky a vše, co les nabízí. Děti si ve skupinkách vybraly místo v lese, kde si společně postavily domečky. Moc se jim to líbilo a určitě tuto akci zopakujeme.

stavime domecky

Výlet do Miracula v Milovicích

17. 9. 2013 jsme s dětmi jeli na výlet do Milovic. Navštívili jsme Miraculum, které je plné průlezek, houpaček, trampolín a dalších atrakcí pro děti. Navzdory chladnému počasí si děti dopoledne v Miraculu plně užily. Odjížděli jsme a v autobuse děti celou cestu vyprávěly, co se jim nejvíce líbilo. Některé plánovaly, jak tam pojedou s maminkou a tatínkem.

miracula

Návštěva tygříka a dalších zvířátek ve školce

20. 9. 2013 naši školku navštívil chovatel z pražské zoologické zahrady a přivezl dětem ukázat mládě tygra, hady, opičky, želvu a ještěry. Poutavě dětem vyprávěl o životě zvířátek v přírodě i v ZOO. Děti si mohly zvířátka pohladit a vyfotit se s nimi. Celá akce se moc vydařila a děti si odnesly nezapomenutelný zážitek.

tygrik

Školní olympiáda
25. 9. 2013 jsme pro děti připravily školní olympiádu. Děti si změřily své síly v běhu, skoku z místa i s rozběhem, hodu na cíl, překonávaly balanční lávku. Všechny děti se moc snažily a na závěr si odnesly diplomy a malou odměnu.

olympiada

Spinkání ve školce 26. 9. 2013

Celý týden jsme se s dětmi připravovali na opékání buřtíků a spaní ve školce. Děti si přinesly z lesa dřevo na oheň, ale počasí nám nepřálo a buřtíky jsme upekli v troubě. Na dobrou noc jsme shlédli pohádku na interaktivní tabuli a po deváté hodině jsme se uložili ke spánku. Všechny děti byly moc statečné a spinkání jsme si užili. Ráno k snídani jsme měli dobroty, které nám upekly maminky. A protože se počasí umoudřilo, udělali jsme si dopoledne táborák a spálili jsme dřevo, které jsme si přinesli z lesa.

spinkani

Návštěva vodárny

3. 10. 2013 jsme v rámci projektu „Voda je život“, jsme navštívili káranskou vodárnu. Děti si vyslechly poutavé vyprávění a prohlédly si obrázky z budování vodárny. Později jsme si mohli prohlédnout prostory téměř celé vodárny. Nejvíce se dětem líbila akvária s živými rybami.

vodarna

Divadelní představení O tom, jak se hraje Otesánek

24. 9. Navštívil školku pán s představením o Otesánkovi. Celé představení měl postavené tak, že ho kolegové zapomněli v divadle a on ve volné chvíli dětem převypráví pohádku. Poutavě vyprávěl a využil dětské zvídavosti a zapojil je do hraní. Pohádka byla moc hezká, děti s radostí spolupracovaly a všem se představení moc líbilo.

otesanek

Halloweenský karneval
31. 10. 2013 jsme měli ve školce karneval, který byl vyvrcholením příprav. Děti v týdnu před ním vyráběly dekorace- duchy, dýně a netopýry z papíru. Ozdobily si malé dýně, které jsme dostali sponzorským darem. Děti z nich vyráběly zvířátka a postavičky, které se jim všem moc povedly. V den karnevalu jsme se všichni převlékli do strašidelných masek a užili si hezký den.

halloween1

halloween2